• 43°

Southeastern District girls track and field meet

At King’s Fork

Wednesday

Top King’s Fork results

High Jump

1. Chapman, Jennifer Great Bridge 4-9

1. Simpson, Megan King’s Fork 4-9

Pole Vault

1. Snell, Lauren Grassfield 8-6

1. Harrington, Claire Oscar Smith 8-6

3. Wash, Gabrielle King’s Fork 7-0

4. McCann, Danielle King’s Fork 6-0

4. Skeeter, Dominiqua King’s Fork 6-0

Discus

1. Howell, Kiara Grassfield 108

2. Simpson, Megan King’s Fork 94-4

Shot Put

1. Howell, Kiara Grassfield 35-6.5

4. Ricks, Renikqua King’s Fork 32-5

4×800 Meter Relay

1. Great Bridge 10:41.94

4. King’s Fork 11:29.96

100 Meter Hurdles

1. Turkiewicz, Anika Oscar Smith 16.87

2. Hickman, Melinda King’s Fork 17.87

100 Meters

1. Roberts, Christen Grassfield 12.91

5. Glover, Alana King’s Fork 13.55

300 Meter Hurdles

1. Smith, Heather Great Bridge 48.89

3. Hickman, Melinda King’s Fork 52.93

4×100 Meter Relay

1. Great Bridge 52.77

4. King’s Fork 56.41

800 Meters

1. Monti, Julia Grassfield 2:29.22

3. Brown, Qualitra King’s Fork 2:35.44

Team scores

1. Grassfield 138

2. Oscar Smith 70

3. Great Bridge 58

4. King’s Fork 41

5. Hickory 39

Southeastern District

boys track and field meet

At Grassfield

WednesdayTop King’s Fork results

High Jump

1. McNair, Hildrew King’s Fork 6-3

2. Strang, Christopher Hickory 5-10

2. Shaw, Lawrence Hickory 5-10

Pole Vault

1. McNair, Hildrew King’s Fork 13-6

2. Comeau, Chris Hickory 12-0

4. Young, Andre King’s Fork 9-0

Shot Put

1. Ruffin, Brandon Oscar Smith 49-4.75

5. Copeland, Ian King’s Fork 38-7.5

Discus

1. Copeland, Ian King’s Fork 139-0

2. Ruffin, Brandon Oscar Smith 122-10

4×800 Meter Relay

1. Oscar Smith 8:58.08

2. King’s Fork 9:16.53

100 Meters

1. Banks, Keith Great Bridge 11.07

2. Artis, Dominique King’s Fork 11.19

4×100 Meter Relay

1. King’s Fork 42.17

2. Oscar Smith 43.50

300 Meter Hurdles

1. Lee, Bryan Grassfield 43.07

4. McNair, Hildrew King’s Fork 46.80

800 Meters

1. Murray, Robert Grassfield 2:04.79

2. Childs, Jordan King’s Fork 2:14.01

200 Meters

1. Holloway, Tyler King’s Fork 22.40

2. Coleman, Joel Oscar Smith 22.41

4×400 Meter Relay

1. King’s Fork 3:29.80

2. Oscar Smith 3:35.60

Team Scores

1. Oscar Smith 116

2. Grassfield 89

3. King’s Fork 70

4. Great Bridge 41

5. Hickory 35